ارتباط با انواع مشتری سی آر ام

در سی آر ام و تهیه بانک اطلاعاتی شناسایی مشتریان  بالفعل و بالقوه  بسیار مهم  و موثر است .  حفظ روابط مستحکم و چگونگی برقراری ارتباط با مشتریان با تقسیم بندی و تفکیک آن ها  براساس ویژگی هایشان   روشن می شود . در اصل ، ارتباطات مهمترین و تاثیر گذار ترین بخش سی آر ام است .  

بنابر این  برای برقراری ارتباطی مناسب  با مشتری  لازم است که ابتدا او را بشناسیم و نسبت خودمان را با او مشخص کنیم و سپس به این موضوع بپردازیم که چگونه رابطه ای که منافع دوجانبه ای در آن وجود دارد را ایجاد کنیم .همچنین شما میتوانید در ادامه و با استفاده از لینک های زیر با مهمترین خدمات گروه بهت تک گستر همراه باشید:

خرید نرم افزار crm

سی آر ام چیست

پس بر این اساس انواع مختلف مشتری را می توانیم تقسیم بندی کنیم :

۱)مشکوکها : شامل هر نوع مشتری که توانایی خرید محصولات و خدمات شرکت را داشته باشد .

۲) محتملها :  شامل مشتریان بالقوه ای می شود که توانایی پرداخت قیمت کالای خریداری شده ی شرکت را داشته باشند . و شرکت ها معمولا محتمل ها را با سماجت در بین مشکوک ها جست و جو می کنند .

۳) محتملهای غیر موجه : شامل مشتریانی که شرکت ها از پذیرش آن ها به دلیل غیر سود آور بودنشان و یا اعتبار کم،  خود داری می کند می شوند .

۴) مشتری بار اول : به آن دسته از مشتریان محتمل موجه  که شرکت امیدوار است آ نها را به  مشتریان  بار اول تبدیل کند می گویند .

۵) مشتری مجدد : شامل مشتریان بار اولی می شود که شرکت تلاش می کند آن ها را با جلب رضایت به مشتریان مجدد تبدیل کند.

بهترین ارتباط مشتری و سی آر ام

۶) مشتریان دائمی : آن دسته از مشتریان مجددی که شرکت تلاش میکند که آن ها در بین تمام کالاهای مشابه تنها از محصولات آن شرکت خریداری کنند  و به مشتریان دائمی تبدیل شوند .

۷- مدافعان : ضشرکت در مقابل مشتریان دائمی خود تلاش می کند که آنها را به مدافعان و در واقع نوعی مبلغ خود تبدیل کند و آن ها باعث شوند که دیگران نیز از آن شرکت خرید نمایند .

 ۸) شرکا :  در این قسمت است که مشتری و شرکت بسیار فعالانه در کنار یکدیگر کار می کنند به این معنی که شرکت تلاش می کند تا حدی مدافعان را راضی نگه دارد که آن ها را به شرکای خود تبدیل کند .

در طول زمان ممکن است بنا به هر دلیلی مشتریان غیر فعال شوند و یا از بین بروند که برای برگشتن مشتری های از دست رفته نیز استراتژی هایی وجود دارد که شرکت باید برای برگرداندن آنها از این استراتژی ها  استفاده  کند ، زیرا یافتن مشتری جدید بسیار سخت تر از برگرداندن مشتریان سابق است .  

بین انواع مشتری های سی آر ام ذکر شده باید تفکیک ایجاد کرد و این از عهده ی یک برنامه ی سی آر ام خوب بر می آید . و هر کدام از این دسته بندی مشتریان ، دارای اهمیت خاصی برای شرکت می باشند که با توجه به این اهمیت برای شرکت مناسبات و روابط خاصی تعریف می شود که باعث بازاریابی مطلوب برای شرکت می شود .  

سی آر ام و استراتژی مشتری مداری

برای تعیین استراتژی شرکت ها به رویکرد آن ها در تعیین بازار هدفشان  نیاز است .شرکت ها نوع بازاریابی شان را با توجه به واسطه های فروش و وسعت مشتریان تعیین می کنند  و از این طریق مخاطبان این شرکت ها تعریف میشود . از جمله  تقسیم بندی هایی که برای شرایط  بازاریابی شرکتها  می توان در نظر گرفت  و برای  تعیین استراتژی های CRM   به ما کمک می کنند  ، موارد زیر می باشند :

۱ – (بازاریابی اولیه ) زمانی که  فروشنده به صورت  بسیارساده کالا بفروشد

۲ – (بازاریابی عکس العملی) به این حالت که فروشنده کالایی را به فروش برساند و در صورتی که خریدار شکایتی پیشنهادی ویا سوالی داشت آن را از طریق تماس مطرح نماید.

۳ – (بازاریابی مسولانه )در این شرایط ، فروشنده مدتی پس از فروش محصول خود ، با مشتری یا خریدار تماس می گیرد و در مورد برآورده کردن انتظارات او و راضی بودنش از کالای خریداری شده سوال می کند ، و هر گونه پیشنهاد و یا نارضایتی را از مشتری جویا می شود ،  که این به خودی خود باعث  بهبود عملکرد شرکت می شود .

 ۴ – (بازاریابی مبتکرانه ) فروشنده درزمان های مختلفی با مشتریان تماس می گیرد و پیشنهادشان را در مورد کالای خریداری شده و یا کالایی جدید  میپرسد .

 ۵ – (بازاریابی مشارکتی) شرکت  به منظور حفظ مشتری و رشد آن ها دائما با مشتریان خود همکاری میکند .

اکثر  شرکتها زمانی که حاشیه سود پایین و یا طیف مشتریان زیاد باشد از روش بازاریابی اولیه استفاده  می کنند .  و بالعکس زمانی که شرکت با حاشیه سود بالا و مشتریان کم مواجه میشود  از بازاریابی مشارکتی استفاده می کند .

همچنین میتوانید با مهمترین فعالیت هایی که گروه تیم راه در اختیار شما میگذارد همراه باشید:

شرکت Crm 

فروش نرم افزار Crm

خرید نرم افزار CRM 

بر خلاف بسیاری از ابزارهای کسب و کاری که آنها استفاده کرده اید ، خرید نرم افزار CRM ، خرید ابزار «تنظیم و فراموش کردن آن» نیست. این نرم افزار یک گام بیشتر از فناوری است و به عنوان یک سرمایه گذاری خوب برای موفقیت و پیشرفت محسوب میشود. چگونه می توان مطمئن شد  که شما برای استقرار سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان در کسب و کار خود آماده هستید؟

نرم افزار سی آر ام  را می توان از طریق یک نرم افزار، به عنوان یک سرویس و یا بر روی بستر پیش فرض مستقر ساخت. مستقل از ترجیحات نصب و راه اندازی شما، دلایل متعددی وجود دارد که شرکت ها با خرید نرم افزارCRM، بر روی مدیریت مشتریان سرمایه گذاری می کنند.

  1. مدیریت داده ها

گارتنر در نشست مطبوعاتی فوریه ۲۰۱۴ گفت که مدیریت اطلاعات مدرن (MDM) “عامل موفقیت بحرانی” در ایجاد بهترین گزینه های نرم افزار سی آر ام است. اجتناب ازمدیریت اطلاعات مدرن ما را با نتایج معیوب مواجه خواهد ساخت که می تواند مشتریان را تحریک کند و موجب کاهش شدید درآمد شود.

با استفاده از یک نقطه مرجع مشترک، یک پرونده اصلی برای متمرکز کردن تمام داده های حیاتی کسب و کار، مدیریت پرونده ها را در میان ادارات و پرسنل تسهیل می کند، به طور موثر شکستن سیلوها که مانع اشتراک داده کارآمد در یک شرکت می شود.

  1. بهبود فروش تبدیل

هنگام ارسال پیام های بازاریابی مشتریان، ارتباط و زمان بندی بسیار مهم است. سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان جزئیات سن، جنسیت، محل سکونت و حتی دوست داشتن و دوست نداشتن، به عنوان مثال، رنگ مورد علاقه خود، خرید معمول، و یا آنچه که آنها در مورد محصول یا خدمات خاصی را نمی دانند، نقاشی دقیق از تنظیمات خرید خود را نقاشی می کند، که به شما اجازه می دهد “پایگاه مشتری خود را به گروه هایی از خریداران با سلیقه ها و بودجه های مختلف تقسیم کنید. این طرح تقسیم بندی شما را قادر به ارسال تبلیغات هدفمند می کند که به طور بالقوه می تواند تعداد فروش خود را افزایش دهد، بیش از تبلیغات تصادفی، تبلیغات غیر هدفمند تا کنون.

مردم اغلب می گویند که انگیزه دوام ندارد. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.متن ساختگی استلورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. .

مردم اغلب می گویند که انگیزه دوام ندارد. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.متن ساختگی است لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. .

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

پیشرفته ترین قالب چند منظوره

مردم اغلب می گویند که انگیزه دوام ندارد. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.متن ساختگی است لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. .

مردم اغلب می گویند که انگیزه دوام ندارد. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید و مجله در ستون و هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.متن ساختگی است لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. .

راهنمای نهایی راه اندازی مجله وردپرس شما.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.